We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set.

The Student Windsurfing Association
Menu

BrUWE - Wet Dream III

Event Details

This event is on: 2011-11-26

You must buy tickets by: 2011-11-23

This event is part of the: 2011/12 season

Event Results

Freestyle Results

# Name University Points
1 Ollie Acton Southampton Solent 1
2 Jo Wright Exeter 2
3 Matthew Yeates ULU 3
4 William Jones Cardiff 4
5 Ben Easton Plymouth 5
6 Scott Perry Plymouth 17
7 Stephanie Willis Cambridge 17
8 Louis Morris Bristol 17
9 Henry Maxfield Durham 17
10 Kirsty OCallaghan Exeter 17
11 Jonathan Price Cardiff 17
12 Alexandra Powell Exeter 17
13 Cory Percival Southampton 17
14 Rachael Ince Exeter 17
15 nicola terenzi Southampton Solent 17

Advanced Race Results

# Name University Points
1 Louis Morris Bristol 1
2 Duncan Dumbreck Bangor 2
3 Sam Cooper Imperial 3
4 Olivier Ayache Liverpool 4
5 Dan Lytton Exeter 5
6 William Jones Cardiff 6
7 Tom Dalton Imperial 7
8 Jarrod Zancanella Southampton 8
9 Tom Alpe Exeter 9
10 Jonathan Price Cardiff 10
11 Tom Rivett Loughborough 11
12 Tris Gibbons UWE 12
13 Nia Humphreys UWE 13
14 Jamie Richardson Liverpool 16
15 Charlie Lloyd Liverpool 19
16 Christopher Guest Bristol 149
17 Amy Burns Nottingham 149
18 Jamie Boast Nottingham 149
19 Kyle Martin Loughborough 149
20 Richard Hofheinz UWE 149
21 Stephanie Willis Cambridge 149
22 Kirsty OCallaghan Exeter 149
23 Chris Irlam Loughborough 149
24 Sam Cooper Imperial 149
25 Sam Sills Southampton Solent 149
26 Will McGrath Exeter 149
27 Nathan Lindop UWE 149
28 Adam Chubbock Southampton Solent 149
29 sam lister Nottingham 149
30 Matthew Yeates ULU 149
31 Duncan Glasby Liverpool 149
32 Peter Lawson UWE 149
33 Yassin Said Liverpool 149
34 Vasileios Lyras Imperial 149
35 Tom Firth Cardiff 149
36 jamie ingram Plymouth 149
37 Iain Brown Bristol 149
38 Rachael Ince Exeter 149
39 Alice Trevail Southampton 149
40 George Asmussen Liverpool 149
41 Mark Whitfield UWE 149
42 Wesley Sadler-Smith Southampton Solent 149
43 Alex Trickle Reading 149
44 John Matthews Birmingham 149
45 Sam Latham Bournemouth 149
46 Andrew Tayler Exeter 149
47 Hollie Montgomery Nottingham 149
48 Will Rycroft Northumbria 149
49 Jo Wright Exeter 149
50 Daniel Connor Nottingham 149
51 Jack Tawney Cambridge 149
52 Greg Baldock Newcastle 149
53 Ali Masters Plymouth 149
54 Jamie Boast Nottingham 149
55 Jezz Boyd Birmingham 149
56 Ed Strang Plymouth 149
57 Harry Harding Exeter 149
58 Charlie Money UWE 149
59 Katie Chowienczyk Bristol 149
60 Kate O'neill Birmingham 149
61 Alexandra Powell Exeter 149

Intermediate Race Results

# Name University Points
1 Simon Garrod-Bell UWE 14
2 Jodie Rimmington UWE 15
3 Lizzie Melhuish Loughborough 16
4 Sophie Smith UWE 16
5 Adrian Gruetter Imperial 19
6 Matthew Lintern Birmingham 19
7 jenny manby Exeter 19
8 Sam Bassett Loughborough 23
9 Bristol 24
10 Jane Paddison Liverpool 26
11 Lauren Walters Cardiff 149
12 Greg Dawson Southampton Solent 149
13 Tom Brophy Exeter 149
14 Richard Evans Liverpool 149
15 Pete Bunch Cambridge 149
16 Lucy Noble Southampton 149
17 Ed Fowle Bristol 149
18 Chris Davies Loughborough 149
19 sam lowery Loughborough 149
20 Caitlin Turrell Cardiff 149
21 Adam Shorland UWE 149
22 Emily Coughlin Cardiff 149
23 lucy cone Nottingham 149
24 Tymofiy Khodkov Exeter 149
25 Tim Keown UWE 149
26 Antony Pitt Bangor 149
27 Fiona Allen Southampton Solent 149
28 Matt Berry Exeter 149
29 Georgina Hepburn Plymouth 149
30 Michael Kasimatis Durham 149
31 Edward Bellamy Durham 149
32 Lily Caunt Bristol 149
33 Susannah Kellagher Cardiff 149
34 tessa conway Bristol 149
35 Rory Cole Exeter 149
36 Edward Bellamy Durham 149
37 Laura Mottram UWE 149
38 Bryony Foss Birmingham 149
39 Robert Uren Bristol 149
40 Laura Longley UWE 149
41 Tom Hughes Nottingham 149
42 Lauren Walters Cardiff 149
43 Karen Dunn Liverpool 149
44 Joshua O'Brien UWE 149
45 Emily Cooke Bristol 149
46 Edward Trollope Exeter 149
47 Sean Carter Nottingham 149
48 Caroline Paton-Thomas UWE 149
49 Philippe Ayache Cambridge 149
50 Ali Leonard Exeter 149
51 Marcus Major Southampton 149
52 Mia MacAdorey Bath 149
53 Gemma Astbury Exeter 149
54 Phoebe Jordan Exeter 149
55 Ben Fairbrother Plymouth 149

Beginner Race Results

# Name University Points
1 megan evans UWE 25
2 Liliya Yovcheva Plymouth 27
3 Matthew Lee Durham 149
4 Abby Griffiths Southampton Solent 149
5 Sonia Mahdjoubi UWE 149
6 Laura Moore Liverpool 149
7 Lucy Jarvis UWE 149
8 Emma Hartley Nottingham 149
9 Roy Green Southampton 149
10 Laura Walton Cardiff 149
11 Hannah Batho UWE 149
12 Bethan Andrews Liverpool 149
13 Jorge Escobar Imperial 149
14 Catherine Savage Newcastle 149
15 Leo Halsey Cardiff 149
16 Rachel Marriott Plymouth 149
17 Jack Cutler Imperial 149
18 Chloe Botting Liverpool 149
19 elle cranfield Southampton Solent 149
20 Nicole Edwards UWE 149
21 Jemima James Nottingham 149
22 Ross Hooper Nottingham 149
23 Rebecca Gooch Liverpool 149
24 Holly Stevens Exeter 149
25 Charlie Mitchell Birmingham 149
26 Emilia Hartwell Durham 149
27 James Green UWE 149
28 lottie mccarthy Southampton 149
29 Natasha Harvey Liverpool 149
30 Michael Duckworth Bristol 149
31 Rosalind Crawley Loughborough 149